Můj rok 2016 - rok horské dráhy

17/01/2017

 

Je leden, začátek nového roku a s ním malé ohlédnutí zpět. Co rok 2016 dal, co vzal, čím nás obohatil a co si z něj máme vzít pro rok nový.

 

Rok 2016 jsem pro sebe nazvala rokem horské dráhy.

 Tolik změn a  zatáček bez toho, aniž bych viděla, co je za nimi jsem ještě nikdy nezažila. Nespočet  stoupání, klesání  a rotací bez vize, co přijde dál. A vše v nesmírné rychlosti bez odpočinku, bez možnosti zastavit a vystoupit z vláčku. Chvíle úsměvů, překvapení, zklamání, očekávání, s podporou i bez ní. Ztráty a nálezy - jak věcí tak lidí kolem mě.

Přesto to byl rok, který hodnotím jako důležitý a pozitivní. Pomohl mi najít opět moje životní hodnoty. Za to mu děkuji.

Podělím se s vámi o situace, které v mém roce horské dráhy  utvářely mé hodnoty a pomohly mi věřit sama sobě.

 

Velmi brzy po začátku nového roku jsme s manželem vycestovali na zajímavé setkání do Varšavy.

Už jen cesta nás překvapila - skvělé jídlo, přátelský přístup obsluhy na pumpách a v restauracích, velmi příznivé ceny.  

Po příjezdu do Varšavy báječné ubytování, večeře v tradičním polském stylu, pohostinství  a možnost strávit 2 dny s výjimečnými a úspěšnými lidmi. Prohlídka vyzdobeného města a večeře, kde nezáleží na tom, jakým jazykem mluvíte, ale jestli se domluvit chcete.

Cítila jsem se skvěle. Pochopila jsem díky tomuto setkání, že domov máme ve svém srdci a je tam, kde je vám dobře, kde jste se svými nejbližšími a jak důležitá je pro spokojený život rodina.

 

Nejkratší měsíc v roce pro mě byl ve znamení začátku hledání nových cest.

Na jednom ze setkání v Praze jsme se s manželem potkali  k našemu velkému překvapení s kamarádkou a kolegyní z jiného byznysu, kterou jsme 2 roky neviděli a zjistili jsme, že nás zajímají stejná témata okolo osobního rozvoje. Od té doby jsme se potkali už několikrát a rozumíme si čím dál lépe. Poučením z tohoto setkání pro mě je, že nezáleží na tom, kde jste se potkali, jak dlouho jste se neviděli, kde se v té dané chvíli kdo nachází. Důležité je, zda si dokážete naslouchat, mít stejný směr zájmu a jestli se zvládnete podpořit a propojit své myšlenky a aktivity.

 

Na jaře jsem ztratila hodnoty, na kterých jsem stavěla svou práci. Horská dráha se stočila prudce dolů, kolikrát jsem byla hlavou dolů opravdu  nevím. Jen jsem cítila jak se vlak obrovskou rychlostí řítil neznámo kam.

 

Uvědomila jsem si, jak důležité je mít se o koho opřít - díky mému manželovi, který tu byl a je se mnou.

 

 

 

Absolvovala jsem workshop osobní vize v Liberci a poprvé jsem ji vyjádřila pomocí obrázků  a uvědomila si, co mě baví, co chci dělat, co mě může uživit a koho chci mít kolem sebe. Teď bylo zásadní, jak uchopit vše, co jsem pojmenovala a dát to do praxe. Chtěla jsem všechno a nevěděla, čím začít.

 

 

 

 

 Jaro přináší nejen nový život , rozkvetlé stromy a probuzení ze zimního spánku.

Mně přinesl pozitiva do života v době, kdy jsem nevěřila se svoje schopnosti, kdy jsem čekala co přijde a často jsem se přistihla, že se vzdávám svých snů. Také nové kontakty  - úžasné dámy, které učí ženy v Čechách sebevědomí a sebedůvěře.

Jejich heslem je : "Čeříme vodu." Jsou součástí hnutí Minerva 21. Založila ho úžasná osobnost a žena  Rostya Gordon -Smith . Setkání s touto dámou s velkým D bylo pro mé myšlení naprosto zásadní.

 

 

Co jsem si odnesla pro sebe ze slov této dámy? Neustupujte ze svých hodnot jen proto, abyste měli klid . Běžte s kůží na trh a čeřte vodu!

Dnes jsem členem hnutí Minerva 21 a miluji worshopy, setkávání a semináře, kde je pokaždé zajímavý host a vy máte možnost nasávat zkušenosti výjimečných osobností.

 

V létě jsem se více věnovala sobě, manželovi. Strávili jsme báječnou dovolenou na chalupě, chodili na houby, užívali si života . Mnohem více jsem žila tady a teď. Naučila jsem se více vnímat pocity, své tělo a od té doby si více uvědomuji, jak důležité je užívat si každou chvíli.

 

Vyzkoušeli jsme si také, jaké to je stát 12 hodin denně na nohou a  pomáhat na cateringové akci velkých rozměrů. Dnes už nemrmlám, když stojím dlouhou frontu na jakékoli větší akci. Poznáním pro mně i mého manžela bylo, jak náročné je zabezpečit zásobování takové akce, jak důležité je určit priority a jasná pravidla, kdo co bude dělat a za co zodpovídá. Jedinečná zkušenost s báječnými lidmi a velký obdiv k činnosti, kterou tito lidé vykovávají každý den.

 

Podzim byl pro mně novou příležitostí v obchodní činnosti a znovu jsem začala cítit chuť do práce, do aktivity v jakémkoli směru.

Znovu jsem cítila, jak moje energie narůstá. Přistihla jsem se, jak nervózně poklepávám nohou a mozek mi jede na plné obrátky a přemýšlí, do čeho se pustit.

 

Vím, že podzim pro mě znamenal zlom  - opuštění letargie, vyhoření, nechuti do čehokoli .

Teď na začátku roku 2017 cítím, že vím, kam chci jít, co chci dělat, s kým chci pracovat a čeho chci dosáhnout.

 

Děkuji všem, kteří se mnou rok 2016 prošli a hlavně lidem, kteří mi věřili, když jsem si nevěřila já sama. Nejvíce své rodině, která mě podporovala.

 

Přeji všem v novém roce radost, lásku, sdílení, podporu a jen to dobré.

 

Jana

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

May 5, 2016

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square