MLM - strašák nebo příležitost

18/07/2016

Multilevel marketing , také nazývaný víceúrovňový marketing, síťový marketing, network marketing. Poprvé jsem se s ním setkala v roce 1995.

 

Někteří lidé ho nazývají všeobecně letadlem, pyramidou, podvodem. V té době to byl  v našich zemích naprosto nový způsob podnikání a dodnes je opředen spoustou pověr a otázek. Je možné tak jednoduchým systémem vydělávat peníze a žít život podle svých představ? Je legální? Zajistí rodinu do budoucna? Přinese klidný a spokojený život? Pojďme společně odpovědět na otázku:

"Je multilevel marketing strašák nebo obrovská příležitost?"

 

Vraťme se do roku 1995. Vystudovala jsem vysokou školu obor ekonomie a v té době jsem pracovala ve státní správě. Každý můj den byl prakticky stejný - ráno vstát, pěšky do práce, zapsat se do knihy příchodů, papírování, papírování a zase papírování...

 

Jelikož jsem byla rychlá, se svou prací hotová většinou do oběda, čekala jsem,až bude konec pracovní doby a mohu se z knihy odepsat a jít domů. A co jsem dělala ? Chodila po kancelářích na pokec, pila kafe, zabíjela čas nesmyslnými činnostmi. A proč ? Abych mohla dostat jednou měsíčně mzdu, která nebyla nic moc a rozhodně nenaplňovala mé představy o tom, jak chci žít, co chci dělat a kým chci být.

V té době jsem poznala poprvé multilevel marketing a spolu s manželem jsme se rozhodli, že nabízenou příležitost využijeme. Viděli jsme šanci splnit si naše sny a ne čekat až se něco samo stane. Nastalo to, že prací na tzv. na vedlejšák jsem si vydělala víc peněz za méně času a že jsem si zapomněla dojít pro výplatu a najednou mi došlo, jak obrovskou příležitost mám v ruce.

 

V roce 1996 jsem otěhotněla a zdravotní stav mi nedovolil pokračovat v budování sítě a práci jsem přerušila  až do roku 2008, kdy jsem se setkala s mlm podruhé. 12 let v mezidobí jsem byla na mateřské, přivydělávala si prodejem spodního prádla, pracovala jsem  v rychloobrátce od obchodního zástupce až po vyšší manažerskou pozici, získala jsem zkušenosti ve farmacii a korporátní sféře . Co mi těchto 12 let přineslo ? Kromě obrovských zkušeností, nových známých a přátelství také stres, tlak, nemoci, vyhoření a zjištění, že já jako jedinec to nestrhnu, ale systém strhne mě.

Měla jsem díky snaze o dokonalé zvládnutí všeho - práce, rodiny, manžela, domácnosti, odpočinku - velké zdravotní potíže a uvnitř jsem byla prázdná, smutná, bez energie a chuti do života. Jediné, co mi to přineslo , byla likvidace sama sebe.

 

A právě v roce 2008 jsem potkala opět mlm systém s produkty pro zdraví a rozhodla jsem se je vyzkoušet. Změna mého zdravotního stavu byla tak razantní a překvapivá, že jsem začala šířit myšlenku alternativního zdraví okolo sebe a znovu začala pracovat v mlm systému a tak tomu je dodnes.

Dnešní doba je o propojování, sdílení, budování sítí a většina společností dnes přechází na systém budování sítí.

 

 A co mě na systému mlm uchvátilo ?

- celý den a čas si organizuji sama ( podle priorit ) ne podle zaměstnavatele ( často to bylo o 14-16 hod. denně )

- nemusím vstávat na budík - je úžasné vstávat dle vnitřních hodin

- je jedno kolik vám je let - šance je pro všechny od 18 let - nikdo vás nehodnotí a neodepíše jen proto, že jste staří nebo příliš mladí a bez zkušeností

- ženy i muži mají stejné možnosti výdělku - při pohovorech se mi často stávalo, že jsem prošla do nejužšího kola a nakonec jsem zjistila, že jediným rozhodujícím faktorem pro nepřijetí bylo, že jsem žena

- nemusím být specialistou v oboru - vše se naučíte praxí , je jedno , do děláte, když s mlm začínáte

- nemusím být rozený obchodník - mlm je o sdílení zkušeností  a dávání šance

- nemusím mít velký kapitál a zatížit byt nebo dům úvěrem, abych mohla začít - investice jsou v mlm velmi nízké

- nemusím dát výpověď v zaměstnání, abych mohla mlm sytém rozjet a mohu začít na vedlejší pracovní poměr

- mohu nakupovat přímo od výrobce kvalitní produkty na jeho e-shopu za velkoobchodní ceny

- nemusím mít vysokoškolský titul a certifikáty na cokoli - můžete mít základní vzdělání a přesto být úspěšní

- nemusím mít skladovací prostory - dodávka zboží je do dvou dnů

- mohu budovat mezinárodní obchod aniž bych v dané zemi musela otevírat pobočku

- nemám žádné povinnosti

- tempo si určí každý sám podle svých možností

- mohu si vybudovat pravidelný příjem sdílením příležitosti a zprostředkováním obchodu - říká se tomu multiplikace času - naučím mnoho lidí dělat pravidelně jednoduché věci

- nemám téměř žádné náklady - neplatím zaměstnance, sklady, zásoby, nemusím investovat do drahých strojů a vybavení firmy, stačí mi telefon, čas, jízdné, internet a chuť pracovat

- jsem nezávislá na náladě mého šéfa a situaci mého zaměstnavatele

- zaškolení, kursy, semináře mám zdarma

- příjem se odvíjí dle výkonu a výsledků ne dle platové třídy nebo rozhodnutí vedení, zda si odměnu zasloužím nebo ne

- líbí se mi pomoc lidí, kteří již zkušenosti s mlm mají

- mohu si založit vlastní podnikání bez rizika

- mohu na sobě pracovat a rozvíjet svoje silné stránky a schopnosti

- pomáhám lidem najít sebe sama a převzít zodpovědnost za svůj život

 

Proč se tedy mlm lidé bojí ?

Bojí se vystoupit ze svého pohodlí a nedovedou si připustit, že lze žít jinak. nevěří svým schopnostem a nechají se ovlivnit okolím - rodinou, médii, spolupracovníky, přáteli.  Nedokáží přijmout odmítnutí a berou to osobně. Neunesou zodpovědnost sami za sebe a svůj život.

 

Raději najdou tisíce výmluv a důvodů, proč ne, než najít způsoby, proč ano. Dnešní doba je velmi rychlá a lidé chtějí všechno hned. Úspěch i peníze. Chybí jim vytrvalost, odvaha a chuť pracovat . Bojí se rozhodnutí  a čekají na zázrak.

 

 

 

 

Je tedy síťový marketing strašák nebo příležitost ?

Zkušenosti v zaměstnání, klasickém podnikání i mlm mě vedou k jednoznačné odpovědi - je to šance a obrovská.

 

Záleží jen na nás, co si z  něj vezmeme. Zda zůstaneme pouhými odběrateli kvalitních produktů pro svoji potřebu nebo budeme prodávat koncovým uživatelům anebo jestli se rozhodneme zprostředkovat obrat výrobci a budovat síť odběratelů a vybudujeme si tím tzv. pasivní příjem.

 

 

V příštím článku se zaměříme na to, jak poznat kvalitní , spravedlivou společnost v síťovém marketingu.

 

Svět je plný příležitostí. A je na nás, zda ji necháme proklouznout kolem sebe nebo ji vyzkoušíme.

 

Vaše Jana

 

www.janamyslivcova.com

#jmglobal #mlm #nedokonaledokonalýživot #příležitost

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

May 5, 2016

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square