Jarní probuzení vaší pleti.

23/04/2016

 Jaro je nejkrásnějším ročním období, kdy vše kvete, voní, roste a probouzí se po zimním spánku.

 

Stejně tak naše pleť. Je potřeba ji připravit na příchod slunce a teplých dní. Po zimě bývá pleť unavená a povadlá. Není dostatečně aklimatizována na změny teplot  - ranní chlad a odpolední ostré jarní sluníčko ji mohou poškodit.   

      

 

Pokožka postrádá svěžest, vypadá mnohem starší a odhalují se všechny nedostatky včetně přibývajících vrásek. Je dehydrovaná, suchá a postrádá elasticitu, šupinatí a často má našedlou barvu, rozšířené póry anebo je podrážděná, citlivá a zarudlá.

V jarním období je proto nejdůležitější  pleť hydratovat, regenerovat, dodat jí energii, omladit ji a chránit před jarním sluníčkem. 
 

 

 

1. Čištění pleti


 Základem pro bezchybnou pleť je čištění pleti.

Špatně ošetřovaná pokožka rychleji stárne a ztrácí svůj vzhled.
Ráno pleť čištěním zbavujeme nečistot, které se během noci z pleti vylučovaly a večer ji čistíme od make-upu a nečistot, které se na ní během dne usadily.

Pleti můžeme dopřát peeling pro hlubší vyčištění pórů, odstranění odumřelých buněk a vyhlazení. Pleť pak lépe dýchá, vypadá zdravěji, zářivěji a je dokonale připravena vstřebávat látky z dalších kosmetických přípravků. Je-li vaše pleť podrážděná, zarudlá, aknózní s otevřenými vřídky nebo pálí, tam peeling nepoužívejte.

 

 

 

 

2. Regenerace pleti

 

V jarním období je skvělé použít pleťové zábaly a masky, které navracejí pleti pružnost a vitalitu. Na trhu je jich velké množství, vyberte si takovou, která odpovídá Vašemu typu pleti. Můžete si ji také připravit sama z domácích surovin. Masky používejte 1-2x týdně, některé můžete nanést i na noc, kdy pomohou regeneraci Vaší pleti.

 

 



Pojďme se podívat, proč je používat:

1. Hloubkově čistí a pracují
2. Vypínají, vyhazují a vyrovnávají pleť
3. Efekt použití je ihned viditelný
4. Může je používat každý

 

 


 

 

3. Omlazení a lifting pleti

 

Pořiďte si také kvalitní sérum. Séra jsou mnohem silnější, obsahují vyšší koncentrace účinných látek, které intenzivně obnovují pokožku a pronikají do hloubky.

Sérum by mělo patřit do vaší základní výbavy péče o pleť.

 

Séra jsou přípravky, které můžete použít v jakémkoli věku. U mladší pleti zvýší její kvalitu, u pleti starší potom snižuje výskyt vrásek, pigmentových skvrn, nerovností pleti, rozjasní ji a omladí. Sérum aplikujeme na čistou pokožku, necháme vstřebat a naneseme krém. Obecně se doporučuje používat séra spíše večer než ráno.

 

 

 


4. Hydratace pleti a ochrana před slunečním zářením.

 

Základem vyvážené péče o pleť je každodenní používání kvalitních denních krémů.

 

 

 

 

Vaše pleť je denně vystavena slunečním paprskům, rozmarům počasí a je potřeba ji chránit.

Používejte kvalitní krémy bez parabenů, umělých barviv, hypoalergenní s ochranným faktorem proti UVB záření.

 

 

 

 

 

Požadujte také komplexy chránící pleť před UVA zářením, které prostupuje hluboko do kůže a způsobuje stárnutí pleti a brání vzniku nežádoucích pigmentových skvrn. Tím si Vaše pleť uchová mladistvý a zářivý vzhled.

 

 



5. Noční péče o pleť

 

Každá žena by mezi svými přípravky měla mít i noční krém.

 

 

 

Noční krémy obsahují speciální výživné složky pro aktivní regeneraci pokožky. Tento proces probíhá právě v noci, kdy vaše tělo odpočívá. Vaše pleť lépe přijímá tyto látky, a ty jí pomohou k dokonalé revitalizaci.

 

 

 

 

 

Podpora vzhledu pleti zevnitř.

 

Pro kvalitu, zdraví a vzhled naší pleti je také velmi důležitý přísun tekutin
Doporučuje se 2 až 3 litry čisté vody, popř. s citrónem, limetkou, mátou, bylinkami. V jarním období je vhodné zařadit detoxikační čaje nebo zařadit detoxikační kúru.

 

Důležitý je zvýšený příjem vitamínů, nejlépe z čerstvého ovoce a zeleniny, minerály, antioxidanty, stopové prvky. Můžete také využít širokou nabídku kvalitních potravinových doplňků.

 

Jarní čas je také vhodný pro vyšetření pleti odborníkem – dermatologem a nechat si odstranit znaménka a kožní výrůstky. Tím výrazně snižujete riziko onemocnění rakovinou kůže.

 

Dopřejte si dostatek spánku, pohybu na čerstvém vzduchu, relaxujte, usmívejte se a radujte se z krásného jarního období plného slunce, svěžesti, lásky a mládí.

 

 

 

 

 







Vaše Jana

 

www.janamyslivcova.com

 

#jmglobal

 

 

 

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts

May 5, 2016

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us